Tė ushqyerit e fėmijėve

Autor: Polikron Ēelo
Çmimi: 6,50 €
Faqe: 230
Botues: Toena
Viti: 2007
ISBN: 978-99943-1-407-2
Formati: 16,5x23
Përshkrimi: Ja dhe njė libėr qė i duhet familjeve tona. Nė libėr do tė gjeni disa nga dukuritė e aparatit tretės dhe ērregullimet thelbėsore, kėshilla pėr tė ushqyerin e nėnės gjatė shtatzėnisė dhe periudhės sė dhėnies gji, tė ushqyerin e fėmijės nė etapa tė ndryshme tė jetės etj. Ēdo familje mund tė gjejė dhe kėshilla pėr tė ushqyerit e fėmijės sė sėmurė, si: gjendje me temperaturė, tė vjella, diarre, aceton, sėmundje veshkash, diabet etj., ose me probleme tė veēanta, si alergjitė ose intoleranca ushqimore etj. Jo vetėm pėr kulturė, por pėr njė ushqim tė shėndetshėm, vend tė rėndėsishėm zėnė kapitujt lidhur me vlerat e produkteve tė veēanta, mėnyrat e ruajtjes dhe pėrpunimit tė tyre, ushqimet e konservuara etj.; pa lėnė mėnjanė marrėdhėniet prind-fėmijė dhe dukuri tė tjera brenda familjes.

< Kthehu

Kategoritë