Ujku i stepės

Autor: Hermann Hesse
Çmimi: 7,00 €
Faqe: 350
Botues: Dudaj
Viti: 2006
ISBN: 99943-33-14-3
Formati: 20X14
Përshkrimi: Ēfarė ėshtė “Ujku i stepės” i Hermann Hesse-s: njė roman, njė traktat estetik apo njė testament shpirtėror? Zor se mund t’i pėrgjigjesh shterueshėm kėsaj pyetjeje. Vetė shkrimtari, i cili e shėnjonte kėtė vepėr si mė tė dashurėn e tij, e nyjėton “Ujkun e Stepės” njė rrugėtim brenda vetes si dhe njė strukturė shpirtėrore vetjake. Nė kėtė kuptim, “Ujku i stepės” ruan magjinė e letėrsisė si roman, menēurinė filozofike si traktat dhe habinė dhe pikėllimin pėr fatin njerėzor.

< Kthehu

Kategoritë